top of page

טיפול בילדים

כבר כ- 210 לפני הספירה נאמר בשושלת האן:

מה חשוב לגידול ילדנו?

לראות אור יום לנשום אוויר צח

ללמוד להתמודד עם קור

לא לאכיל אותם יותר מדי

לא לתת להם יותר מדי תרופות

ולהגן אליהם מתופעות מפחידות

 

הבריאות של ילדינו הוא הדבר החשוב ביותר לנו, ואנו מתמודדים לא מעט עם מצבי חולי ומחלות של ילדים.

זו עובדה שחשוב להבין מפני שהיא תופעה טבעית, וחלק מההתפתחות התורמת לגדילה תקינה.

לצד הרפואה הקונבנציונלית, ורופא הילדים כמובן, ישנם כיום מגוון גדול יותר מאי פעם של שיטות טיפול אלטרנטיביות,

שאחת מהן היא הדיקור הסיני לילדים, שהינה דרך יעילה מאוד, ידידותית, ולמרות הסטיגמה - לא כואבת.

ישנן מחלות אשר ילדים סובלים מהן כבר מגיל צעיר, כמו למשל אסטמה, אטופיק-דרמטיטיס, דלקות אוזניים ועוד, הניתנות לריפוי על ידי דיקור סיני בקלות ובמהירות. לעומת זאת, כאשר לא מטפלים בהן בצורה נכונה ובזמן, מחלות אלו עלולות להפוך לכרוניות בעת הבגרות ולפגוע באיכות החיים. בנוסף לכך, הטיפול בגיל מבוגר מורכב וממושך יותר, ולכן מומלץ להקדים תרופה למכה.

 

דרך טיפול נוספת היא ה"שונישין" - אקופונקטורה יפנית ללא מחטים לילדים שמאפשר גישה טובה ונוחה לטיפול ללא פחד וחשש מצד ההורים והילדים. למרות  מהותו העדינה  והגירוי החלש, הטיפול בשונישין מביאה תוצאות ושיפור מהיר ואף לפעמים מיידי.

 
 
 
 
 
 
 
 
איך מתבצע הדיקור בילדים? מה התדירות הדרושה ותוך כמה זמן יש שיפור?

הטיפול בילדים נעשה באמצעות מחטים עדינות במיוחד המותאמות לילדים ותינוקות. הדיקור נמשך מספר שניות עד דקות בודדות לעומת דיקור של אדם מבוגר הנמשך כעשרים דקות. תדירות ומשך הטיפולים משתנה על-פי סוג הבעיה, אם כי בטיפול בילדים לרוב התוצאות הן מידיות ואין צורך בטיפולים ארוכי טווח.
 

באילו בעיות יכולה הרפואה הסינית לעזור לילדים?

הרפואה הסינית והדיקור הסיני בפרט יכולים לרפא או להביא להקלה משמעותית עבור מגוון רחב של מחלות כגון: מערכת חיסון חלשה, פליטות מרובות, גזים וכאבי בטן, עצירות ובעיות במערכת העיכול והמעיים, בעיות התפתחות, בעיות במערכת הנשימה, אסטמה,  פריחות ומחלות עור שונות, אסטמה של העור, עודף גמישות ובעיות אורתופדיות, חוסר דם, בעיות תזונה, השמנה, בעיות שינה, אלרגיות, דלקות עיניים, דלקות אוזניים, בעיות שמיעה עקב נוזליים באוזניים, התקפי זעם, הפרעות התנהגותיות ועוד.


 

האם דיקור סיני לילדים כואב?

הדיקור בילדים ותינוקות אינו מלווה בכאב. לרוב הילדים אינם מודעים שהדיקור כלל מתבצע מאחר וזה נעשה תוך כדי משחק. במקרים רבים אני משלבת טיפול בפרחי באך וצמחי מרפא סיניים. הטיפות ופרחי הבאך גורמים להאצת תהליך הריפוי וההחלמה ולהשלמתו.

טיפול במחטים הוא טכניקה שהכאב בה הוא שולי. מרבית הקושי נעוץ בחשש של ההורים, כי יש באופן טבעי חשש מזריקות ומטיפולים פולשניים. המחטים המשמשות לדיקור הן דקות מאוד ובהשוואה למחטים המשמשות לזריקה הן דקות פי 20. המחטים לילדים הן אף דקות יותר, מושחזות בעזרת לייזר ומצופות סיליקון בחלקן כדי לאפשר החדרה חלקה.

 

מאיזה גיל מותר לדקור ילדים?

מותר לדקור בכל גיל, אך מאחר והטיפול בדיקור הוא מערכתי, משמע הוא משפיע על כלל המערכת הגופנית, ומאחר והצמיחה עד חצי שנה היא מהירה מאוד, רצוי לא להשתמש בדיקור עד גיל זה. ילד צעיר משול לנבט רך שצמיחתו מהירה מאוד, בשלב הצמיחה המהירה רצוי לתת לו לצמוח ללא התערבות. במקרים בהם הטיפול המערבי המוצע הוא תרופתי או כירורגי רצוי לשקול טיפול בדיקור ומאד מומלץ הטיפול בשונישין, המתאים גם בגילאים שמתחת לגיל חצי שנה. לדוגמה, סתימה של צינורית הדמעות היא בעיה שברפואה המערבית מצריכה ניתוח וברפואה הסינית הטיפול הוא פשוט וקצר, במקרה כזה מומלץ לטפל כבר בגיל צעיר.

 

האם קיימת סכנה או תופעות לוואי במהלך דיקור סיני לילדים?

הדיקור הסיני הינו שיטה בטוחה. עיקרון השיטה עובד על חיזוק הגוף ובאמצעותו הבראה עצמית. כך שהסיכוי לגרימת נזק הינו כמעט בלתי אפשרי. כמו כן, כמובן שחשוב לבחור את המטפל המתאים בייחוד כשמדובר בטיפול בילדכם. המטפל חייב להיות עם מינימום ארבע שנות לימוד רפואה סינית ובעל ניסיון בטיפול בילדים.

מתי כדאי להגיע לטיפול?

הטיפול ברפואה סינית מומלץ אף כטיפול מניעתי. ככל שהטיפול ניתן בשלב מוקדם יותר כך סיכויי ההחלמה ומהירות הריפוי גדלים.
מומלץ לפנות למטפל בכל בעיה שאינה נפטרה מעצמה או שהפתרון לה עד כה היה חלקי.

 

דיקור בילדים
דיקור בילדים
טיפול הוליסטי בילדים

כאב

הריון

bottom of page